Styl i szyk!

Zimą powinno się nie mniej intensywnie dbać o skórę, jak letnią porą

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D
W okresie zimy zwykle ubieramy grube ubrania i inne okrycia, więc mogłoby się zdawać, że w tym czasie nie musimy tak bardzo dbać o swoją skórę, która przez większość czasu jest zakryta. Aczkolwiek, jeżeli zaniedbamy się przez okres zimowy, już na wiosnę, a także później latem, możemy mieć więcej problemów z odzyskaniem atrakcyjnego wyglądu. Co robić, aby nie miało to miejsca?

Autor: IQ MEDICA Centrum Chirurgii Plas

To, że zimą zakładamy spodnie czy grube getry nie oznacza, że powinniśmy zaniedbać fakt, iż w pewnych miejscach pojawił się cellulit. Tak samo, jeśli nasza skóra jest spierzchnięta i wysuszona, należy zrobić wszystko, by przywrócić ją do odpowiedniego stanu. Czy to jeśli chodzi o usuwanie cellulitu, czy w przypadku tego rodzaju zabiegu jak ujędrnianie skóry, usuwanie zbędnego owłosienia, czy biorąc pod uwagę zabieg liposukcji lub każdy inny – za każdym razem warto korzystać z pomocy profesjonalnych kosmetyczek, które pomogą nam przywrócić atrakcyjny wygląd.

Serdecznie zapraszamy do poznania większej ilości artykułów na ten temat. Jeśli Cię on ciekawi, to zobacz witrynę (http://www.bioplanet.pl/zywnosc), na której opublikowane są podobne dane.

Oczywiście, możemy pokusić się o samodzielnie niwelowanie tego rodzaju przypadłości, jednak nie jest powiedziane, że uda nam się osiągnąć pożądany efekt bądź, że osiągniemy go dość szybko.

Zazwyczaj używanie kosmetyków na własną rękę jest o wiele bardziej czasochłonne niż pojedyncza wizyta w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie możemy wykonać różnego rodzaju zabiegi na skórze. W ten sposób szybciej skórę odmłodzimy, zregenerujemy i oczyścimy. Warto pamiętać, że jeśli chcielibyśmy, żeby nasza skóra była jędrna, pięknie opalona czy nawilżona, winniśmy o nią dbać bez względu na porę roku (usuwanie cellulitu).

Liposukcja laserowa Palomar Slim Lipo 3D
Źródło: http://www.lipoline.pl/

Wskazane jest nawet w okresie zimowym przywiązywać większą uwagę do tego zagadnienia, bowiem, tak jak wspomniano przez dłuższy czas skóra ukryta jest pod ubraniami lub jest narażona na niskie temperatury, co może spowodować jej przesuszenie, podrażnienie czy łuszczenie (ujędrnianie skóry). Regularne zabiegi, które niwelują tego rodzaju przypadłości, pozwalają zachować skórę w należytym stanie przez cały czas i w ten sposób mamy mniej kłopotów, gdy nadchodzi wiosna i lato, kiedy to odkrywamy różne części ciała, zimą zakryte. Warto więc o tym pamiętać.