Styl i szyk!

Zdrowe soki na jak najlepsze samopoczucie

Soki Dawtona w  puszkach
Witaminy to zdrowie – ma tego świadomość w zasadzie każdy, kto troszczy się o kondycję, czy ładną sylwetkę. Źródłem witamin są oczywiście warzywa oraz owoce. Prawdziwą mieszanką witamin będzie na przykład sok z karczocha, jaki dostarczy wielu potrzebnych dla organizmu składników. Przykłady można mnożyć. Bardzo istotną kwestią, o jakiej informują specjaliści od zdrowego odżywiania jest to, żeby korzystać z owoców sezonowych. One są najzdrowsze, zawierają niedużo chemii oraz rozmaitego rodzaju konserwantów. O wiele lepsza w czerwcu okaże się świeża truskawka z polskiego pola niż pomarańcza, która przyleci z innego kontynentu.

Transport owoców wymaga bowiem należytej konserwacji, zastosowania rozmaitego typu środków chemicznych. Choć na to także są obejścia, gdyż suszy się oraz proszkuje owoce. Znana jest na przykład guarana w proszku – zobacz.
5 razy więcej zdrowia
Autor: Marwit
Źródło: Marwit
Dietetycy przekonują, że pijąc soki w wyraźny sposób oddziałujemy na nasze dobre samopoczucie. Wspomniany wcześniej sok z karczocha to doskonały sposób na wzmocnienie funkcjonowania organizmu – więcej informacji. Z resztą niemalże każdy sok ma tego typu właściwości. Szczególnie zalecane są soki nie z owoców, a z warzyw. Zawierają one mniej cukrów, a często tyle samo, albo nawet więcej witamin. Warto mieć to na uwadze kupując sok w sklepie, czy komponując swój własny zestaw produktów, z jakich zrobimy pyszny oraz pożywny sok. Jeśli szukamy inspiracji, to najlepiej poszukać przepisów na soki w internecie. Znajdują się tam dodatki, jakie można dorzucić do soku, żeby zupełnie zmienić jego smak, bądź zaakcentować smak jakiegoś wybranego owocu.

Zaglądnij na stronę twórcy (http://www.introwertus.pl/leczenie-depresji/). Nakłaniamy Cię z radością! A to przez to, że oczekuje tam na Ciebie mnóstwo ekstra i interesujących szczegółów.

Takim składnikiem może być na przykład mięta, jaka świetnie komponuje się z owocami cytrusowymi, podkreślając ich smak oraz nadając wspaniałego aromatu.

Każdy z nas powinien systematycznie jeść porcję warzyw tudzież owoców. To mówią dietetycy, to wyczytamy w wielu dokumentach medycznych, czy poradnikach zdrowotnych. Jest to standardowe działanie. Pamiętajmy na co dzień o sokach, czy bezpośrednim spożywaniu warzyw oraz owoców. Z pewnością nie będziemy wówczas żałowali i wszystko będzie tak, jak być powinno. Prawdziwym skarbem jest posiadanie przy domu ogródka, gdy to w każdym momencie można sięgnąć po zdrową i własnoręcznie wyhodowaną roślinę.