Styl i szyk!

W jaki sposób skutecznie pozbyć się trądziku i cieszyć się gładką cerą?

Leczenie trądziku
Dokuczliwy trądzik jest bardzo uporczywym problemem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale również wywołuje nieestetyczne blizny. W jaki sposób można się pozbyć tego problemu już na zawsze? Leczenie trądziku to długi proces, ale szczęśliwie nie misja skazana na porażkę. Najlepiej jednak nie eksperymentować na skórze, a bez wahania udać się na wizytę do dermatologa.

Zbliżenie na twarz kobiety
Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew obiegowej opinii trądzik spotyka nie tylko nastolatki. Coraz więcej dorosłych ludzi skarży się na tę dolegliwość. Potyczka z trądzikiem jest w tym przypadku o tyle trudna, że nie znane są jego przyczyny. Specjaliści przekonują, że przyczyną mogą być skłonności genetyczne, nieustanny stres lub zażywanie niektórych lekarstw. Jeżeli wypatrzymy na swoimodzież (sprawdź to)skórku pierwsze symptomy trądziku, nie możemy zwlekać z wizytą u lekarza specjalisty.

Późniejsze rozpoczęcie leczenia może wywołać nieestetyczne blizny. Wczesna postać trądziku charakteryzuje się występowaniem białym plamek na buzi, dekolcie i ramionach. Wypukłe czerwonawe grudki lub ropne guzki to niestety zaawansowany etap schorzenia. Leczenodzież (sprawdź tutaj)trądziku to proces, który wymaga dużych pokładów cierpliwości, bo rezultaty przychodzą dopiero po kilku miesiącach. Zależnie od etapu choroby, dermatolog może zapisać nakładanie maści lub kremów z zestawem witamin ewentualnie antybiotyki stosowane doustnie.

Tradycyjne leczenie trądziku może wspomóc też zestaw zabiegów, przykładowo specjalne pilingi. Co wyjątkowo istotne, zmian skórnych nie możemy wyciskać! Mogłoby to spowodować wystąpienie nowych krostek albo nieestetycznych blizn. Co jednakże zrobić, kiedy już wystąpią? Najskuteczniejszą metodą ich usunięcia jest resurfacing.

Polega na laserowym wygładzeniu skóry twarzy poprzez usunięcie blizn potrądzikowych i zabiegach chirurgicznych. Resurfacing to ponadto rewelacyjny zabieg odmładzający dla skóry – likwiduje zmarszczki, plamy i likwiduje problem nieestetycznej obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi spędzić parę dni w domu, ale uzyskany rezultat jest zadowalający. Skóra staje się ujędrniona i gładka, znikają brzydkie blizny. Resurfacing wykonywany jest w licznych polskich klinikach chirurgii plastycznej.