Styl i szyk!

W jaki sposób dobrać buciki do stroju?

Buty damskie
Powinnyśmy pamiętać o tym, iż niewłaściwe dobrane buty mogą zepsuć nawet najsumienniej przygotowaną stylizację. Z tej przyczyny dobrze jest przeznaczyć troszkę czasu na przyswojenie paru naczelnych, uniwersalnie obowiązujących reguł. Sprzymierzeńcem dam utyskujących na nazbyt obszerne łydki są buty damskie na wysokim obcasie oraz koturnach, najodpowiedniej głęboko wcięte z przodu.

Buty damskie
Autor: Kasya Shahovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku koturnów liczą się tylko te nadzwyczaj zgrabne, odpowiednio wyprofilowane, najlepiej w identycznym odcieniu jak pozostałość buta. Unikać należy butów kończących się w najszerszym miejscu łydki, luźnych kozaków, czy też znacznych ozdób oraz frędzli. Niezbyt zyskownie wygląda połączenie balerinek i spódniczki. Inblu klapki – przegląd ? Na odwrót muszą postępować panie smukłe, chcące nieco zaokrąglić swe kształty. Sandały damskie bądź czółenka – wszystkie te opcje są mile widziane w nadzwyczaj ozdobnych odmianach, z fantazyjnymi wykończeniami. Smukłe stopy świetnie zaprezentują się w bucikach z rzemykiem dookoła kostki.

Wiele okazji wymaga nadzwyczajnej obwoluty, a co się z tym wiąże – stroju, z tej przyczyny wybierając się na spotkanie zawsze winnyśmy wiedzieć, jaki charakter będzie ono posiadało. Jeżeli będą to rozmowy biznesowe, dresscode nakazuje założyć buciki na większym obcasie czy klasyczne czółenka, pamiętając o tym, żeby palce zawsze były zasłonięte.

Buty damskie
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu
Stosowne dopasowanie obuwia do okazji to nie wyłącznie oznaka dobrego stylu, lecz również wyraz szacunku dla ludzi z jakimi się spotykamy, a także wyraz naszego odgadnięcia sytuacji. Jednakowo niestosownie wyglądać będą pepegi noszone podczas ważnej uroczystości, jak również wysoki obcas w trakcie spaceru po lesie.
Wybór: sandałki od Bartek
Najlepiej wyszukiwać rozwiązań łączących modę z wygodą, czego przykładem są tak trendy od paru sezonów botki na koturnach, ciągle kusząco spoglądające na nas ze sklepowych gablotek. I chociaż psychologia stroju to dyscyplina kontrowersyjna, można się zgodzić, iż świadomość interesującego wyglądu u kobiet to jeden z determinantów ich dobrego samopoczucia. Wedle profesjonalistów od wizerunku kobiety szczególną uwagę przywiązują do ubioru oraz dodatków. Wiedząc że znakomicie wyglądają, są pewne siebie. Odwiedź witrynę