Styl i szyk!

Używanie laserów w medycynie estetycznej

Tatuaż
Dzisiaj do renomowanego salonu urody zaglądamy nie tylko po to, by poddać się powszechnie stosowanym zabiegom upiększającym. Coraz szersze wykorzystanie w klinikach medycyny estetycznej znajduje laser. Jak jest używany i czy jego stosowanie jest bezpieczne dla naszego zdrowia?

Makijaż
Autor: Aleksandra Szczepanek
Źródło: Aleksandra Szczepanek
Laser w medycynie estetycznej jest wykorzystywany w wielu różnorodnych zabiegach. Za jego pośrednictwem wykonuje się usuwanie makijażu permanentnego brwi, spłycenie zmarszczek, usuwanie blizn po wypryskach. Powszechne wykorzystanie lasera to też depilacja laserowa Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem – panie w całej Polsce chcą mieć nieskazitelnie gładkie nogi bez konieczności ciągłego usuwania owłosienia.

Coraz więcej osób decyduje się również na usunięcie malunku na ciele, wykonanego w młodości. Jeśli chodzi o usunięcie tatuażu Warszawa oferuje mnóstwo specjalistycznych salonów kosmetycznych, w których bez trudu można ten zabieg wykonać za pomocą ultranowoczesnego lasera.

Czy stosowanie laserów w kosmetyce naprawdę jest tak powszechne? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy przeanalizować dostępne w sieci anonse: depilacja laserowa, usunięcie tatuażu Warszawa, lub usuwanie makijażu permanentnego brwi – takich ogłoszeń jest ogromna ilość! W czym laser jest lepszy od chirurgii plastycznej i od silnie działających specyfików chemicznych?

Po pierwsze kuracje przeprowadzane za pomocą lasera są mniej inwazyjne i pacjent nie musi pozostawać pod opieką specjalistów po zabiegu.

Czy chcesz, poznać kolejne informacje? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik i zobacz w artykule (http://www.boskabijoux.pl/kategoria-produktu/produkty/produkty-bransoletki/produkty-bransoletki-rozance/) więcej danych. One zapewne także Cię zaciekawią!

Poza tym, w przypadku wykorzystania najnowocześniejszych laserów prawdopodobieństwo pojawienia się jakichkolwiek mechanicznych uszkodzeń skóry po zabiegu jest znikome. Po użyciu sprzętu skóra może pozostać zaczerwieniona przez parę godzin lub dni, ale po niedługim czasie nie ma żadnego śladu, świadczącego o wykonanym zabiegu.

Stosowanie lasera do pozbywania się zbędnego owłosienia, usuwania tatuaży, czy poprawy nieprawidłowo zrobionego makijażu permanentnego jest uznawane za metodę prawie bezbolesną. W przypadku zastosowania na szczególnie wrażliwe części ciała, wystarczy użyć wcześniej maść znieczulającą.

Zwykle zabiegi przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych technologii trzeba powtórzyć kilka razy, by otrzymać zupełną ich skuteczność, a ich cena jest dosyć wysoka, jednak należy mieć świadomość, że w tej sytuacji inwestujemy we własne dobre samopoczucie i w dobry wygląd, jest to zatem inwestycja, która zwróci się z nawiązką.
Autorem wpisu jest Gabinet medycyny estetycznej Klinika Miracki