Styl i szyk!

Uśmiech rodem z Hollywood

images
Na co zwracają uwagę osoby, które cię pierwszy raz poznają? Bez wątpienia wymienisz ubiór, sposób mówienie, odcień oczu. No i rzecz jasna uśmiech. Nie czarujmy się, każdy ocenia dopiero poznaną osobę po wyglądzie. W sytuacji, kiedy człowiek ma odpychające, wybrakowane zęby, jest zwykle niepochlebnie oceniany.

W krajach zachodnich twierdzi się, że obowiązkiem każdego człowieka na poziomie jest dbanie o zdrowie zębów Posiadając chore, pożółkłe zęby nie da się osiągnąć szczytu w wielu zawodach. To także kluczowe dla świeżych absolwentów szkół wyższych – kiedy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, ostrożnie wybierasz ubrania, ale czy zastanawiasz się nad tym, czy twoje uzębienie (strona www) prezentuje się nienagannie? Człowiek, który przeprowadzał rozmowę, bez wątpienia będzie spoglądał na twoje zęby i ich prezencja będzie miała spore znaczenie….

Nasz skrywany wiek ukazuje uzębienie. Nie od teraz mamy świadomość, iż promienny uśmiech daje możliwość otworzyć nam wszelkie przeszkody. Dobrze wiemy, że przyjemnie rozmawia się z osobą, jaka ma promieniujące zdrowiem i zadbane ząbki. Uwodzicielski uśmiech (polecamy klinika stomatologiczna) to niejednokrotnie marzenie dużej ilości ludzi. Niestety, poprzez niewłaściwy tryb życia znacznie szkodzimy naszemu uzębieniu. Wiemy że nikt nie ma problemu, w tym by rozpoznać nałogowego palacza. Trzeba tylko zbliżyć się i poczuć jego oddech. Zdradzają go też żółte zęby. Ale palenie papierosów to nie jedyny nasz problem. Kochamy słodkości i wcinamy je w znacznych ilościach. Cukier powoduje próchnicę, która jest w tym momencie co raz częstszą chorobą naszych dzieci. Zmiany barwy to też efekt picia dużych ilości kawy i herbaty, które pozostawiają ślady na szkliwie..

Najgorsza jest jednakże mała wiedza społeczeństwa. Mówiąc wprost nie umiemy zadbać o własne uzębienie. Szorujemy je zły sposób, nie stosujemy nici dentystycznych i nie płuczemy jamy ustnej po każdym posiłku. Są też tego typu osoby, jakie nie czyszczą zębów nawet dwa razy na dzień, a przecież jest to bezwarunkowe minimum.

Jednakże prawidłowa opieka nad zębami to nie wyłącznie wybielanie . Fundamentalne jest robienie systematycznych kontroli stanu zdrowia zębów. O ile pragniesz, by twoje zęby były zdrowe cały czas, proś o kontrolę dobrego dentystę przynajmniej kilka3 razy w ciągu roku. Dobry zakład dentystyczny we Wrocławiu odszukasz, do Google wstawiając słowa „dentysta Wrocław”.