Styl i szyk!

Świat jest pełen doznań

perfumy
Zewsząd płyną przestrogi, że pogoń za uciechami żałośnie się kończy – kończy się nadwagą i złym stanem zdrowia. Ale odmawianie sobie uczty zmysłów nie leży w naszej naturze w związku z czym bardziej szkodzi niż pomaga. Jak wyglądałoby nasze życie bez zmysłowych doznań? Potrawy byłyby mdłe i nijakie, a węch by nie istniał. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Jaki z tego morał? To co sprawia Tobie przyjemność, rób często, jednak z rozwagą.

perfumy
Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Posłuchaj muzyki, zjedz kostkę czekolady lub kup sobie bukiet kwiatów. Naukowcy udowodnili, że miłe doznania to panaceum na nasze niedyspozycje. Na przykład gorzka czekolada obniża ciśnienie – pod warunkiem, że zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy musi być gorzka? Owszem, ponieważ w swoim składzie posiada bardzo dużo ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się odżywcze składniki. Mało tego, gorzka czekolada podwyższa przemianę materii, w związku z tym spalamy więcej kalorii – oznajmiają izraelscy uczeni.

A może odczuwasz przyjemność dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie posiadają w swoim składzie substancji chemicznych. Odnajdziemy jedynie naturę. Stosując je, łączymy przyjemne z pożytecznym. Dadzą nam szansę na nowo odkryć aromaty świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Kosmetyki produkowane są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Mleko, śmietanka, jogurt, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok owocowy, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych. Zdarzają się chwile gdy po otwarciu peelingu lub balsamu do ciała mamy ochotę chwycić za łyżeczkę i zasmakować tych smakowitości – tak niesamowicie i smakowicie pachną!

A zapach odgrywa istotną rolę w naszych chwilach słabości. Zapach lawendowy pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy koi skołatane nerwy, uspokaja. Czasem jedno „psiknięcie” dobrej perfumy potrafi błyskawicznie przenieść nas w świat zmysłów. Obecnie nie tylko wielcy designerzy przekonują nas do swoich najnowszych kolekcji.

Niebywale interesują nas Wasze oceny. Czy masz pytania? (http://www.drukxl.pl/6-systemy-wystawiennicze) Jeśli tak, to zachęcamy do kontaktowania się. Z radością odniesiemy się do najmniejszej wiadomości.

Zapachy także kuszą nas specjalnymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to aby dookoła nas nie brakowało małych przyjemności, wtedy droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i nieskomplikowana.