Styl i szyk!

Samodzielnie wykonywana biżuteria, czyli branża handmade wciąż modna

ubrania - image
Rękodzieło, pomimo współczesnych nowoczesnych czasów ma się doskonale – w dalszym ciągu wiele osób umie odpowiednio je doceniać. Da się to zauważyć szczególnie w przypadku biżuterii i wszelkiego rodzaju ozdób.

Modę charakteryzuje to, iż po upływie pewnego czasu za każdy razem wraca. To twierdzenie ma swoje potwierdzenie praktycznie we wszelkich dziedzinach, których moda dotyczy, jak na przykład odzież, make up, fryzury, biżuteria i tym podobne. Według tej zasady, co da się obserwować na przestrzeni ostatnich miesięcy, handmade biżuteria znów zyskuje na wartości, czasem nawet dosłownie: szczególnie te tworzone przez popularne blogerki mogą zyskać całkiem zawrotne ceny. Jednak takiej biżuterii wcale nikt z nas nie musi kupować: wystarczy trochę talentu, aby zrobić są samodzielnie. Jeśli pragniemy się tego uczyć starczy dostęp do internetu: w sieci da się znaleźć wiele filmików z instruktażem oraz dokładnych opisów co należy krok po kroku robić, by wyszła nam z tego upragniona biżuteria. Elementy, z jakich się ją wykonuje wcale nie są drogie, więc bez trudności możemy na grosze obficie wypełnić swoją szufladę z biżuterią – patrz.
ubrania - image
Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Wydaje się, że najbardziej popularnym elementem biżuterii, jaki da się samemu wykonać są kolczyki handmade. Może bierze się to stąd, że do ich wykonania starczy mieć odpowiedni mechanizm (sztyft oraz motylka albo specjalistyczną zawieszkę), kawałek modeliny lub paciorki czy co tam innego chcemy mieć w uszach. Te elementy służące do robienia kolczyków da się bezproblemowo zakupić w rozlicznych sklepach lub w sieci na naprawdę niewielkie pieniądze – zadaj pytanie na handmadekasi.pl.

Taka biżuteria to również wspaniały prezent dla najbliższych: można stworzyć niepowtarzalne egzemplarze dostosowane do wymagań konkretnej osoby, takie, które na pewno będą się podobać.