Styl i szyk!

Przewóz zwierząt w szczególności koni. Humanitarne medoty przewozu.

galeria handlowa
Transport zwierząt to okolicznośc jakiegoś czasu zwracająca uwagę opinii publicznej, jak i też obrońców praw zwierząt. Gdy chcemy przewieźć zwierzaka powinniśmy dobrać odpowiednie środki.

Tyczy się to zwierząt małych oraz gospodarczych. Każde zwierzę powinno być przewożone w taki sposób aby w trakcie podróży nie doznało obrażeń fizycznych oraz aby taki przejazd stwarzał jak najmniej nerwów dla naszego zwierzęcego protegowanego. Musimy pamiętać że zwierzak to istota żyjąca która też czuje i nie musi przez nas cierpieć. Jesteśmy istotami ludzkimi które mają rozum aby odróżniać dobro od zła.
Jeśli chodzi o przewóz koni znane jest para rozwiązań. Konia należy przewozić w przeznaczonym do tego urządzeniu to jest – przyczepa do przewozu koni. W środku mieszczą się dwa ogiery które podczas jazdy mają zagwarantowanę siano. Gdy pogoda nie sprzyja konie powinniśmy nakryć narzutą aby podczas jazdy nie zachorowały. W zimie polecane są narzuty polarowe które zapewniają najlepszą ochronę przed niską temperaturą. Jesienią natomiast konia dobrze jest okryć narzutą stajenną przez którą koń nie ulegnie przegrzaniu. Może to prowadzić do przeziębienia i utratę ważnych dla konia elektrolitów.
galeria handlowa
Autor: jasonwoodhead23
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli gdy musimy przetransportować więcej koni do wyboru posiadamy inne wyjście. Specjalnie stworzone do tego zabudowy samochodowe dają możliwość transportu koni w większej ilości. Koniowóz bo tak nazywa się pojazd wyglądem przypominające kampera umożliwi przejazd od 10 do 12 koni.

Zapamiętajmy też że koń przed pierwszą podrózą musi być nauczony wsiadania do przyczepy.

Serdecznie zapraszamy do poznania większej ilości artykułów na omawiany temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz stronę, na której zaprezentowane są dodatkowe dane.

nierzadkim widokiem jest koń który nie chce wejść przyczepy oraz zdenerwowany jeździec.