Styl i szyk!

Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Czym jest? Jakie daje konsekwencje?

jędrna skóra twarzy
Oczyszczanie buzi u kosmetyczki jest określone między innymi dla osób z cerą tłustą, które zmagają się z nadmiarem sebum lub trudnymi do usunięcia wągrami. Gabinety kosmetyczne oferują serię zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla tak wymagającej cery. Nie brak także zabiegów dla kobiet z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Czym jest oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy takie zabiegi są bolesne? Jakie są skutki oczyszczania twarzy w gabinetach kosmetycznych?

Oczyszczanie buzi – ręczne. Zabieg polega na manualnym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszą fazą oczyszczania ręcznego będzie dokładny demakijaż twarzy. Następnie kosmetyczka przeprowadza peeling w celu wyeliminowania warstwy zrogowaciałego naskórka. Później na paręnaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, która rozszerza pory a także wzmacnia aktywność preparatu. Potem kosmetyczka (Zabiegi na trądzik) usuwa zalegającą w porach treść przez duszenie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu wągrów, na twarz aplikowany jest krem albo maska o działaniu przeciwzapalnym. Ostatnią fazą zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dopasowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg przeznaczony jest dla każdego typu cery.

twarz pozbawiona zmarszczek
Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Hydrabrazja, to zabieg oczyszczający, w trakcie którego używa się wody. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie skóry z odkładającego się łoju jak też zaskórników przez wsysanie (podciśnieniowo). Następnie przeprowadza się mikrodermabrazję wodną, zatem złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dostosowywane do rodzaju skóry). W toku zabiegu woda chłodzi skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu jak też dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego typu skóry, nawet wrażliwej a także naczynkowej.

Mikrodermabrazja, mieniona także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni nadzorowanym ścieraniu naskórka, aż do pożądanego poziomu, z pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę z wągrów jak też ułatwia przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla kobiet z cerą problematyczną (głównie cera mieszana, trądzikowa).

Powyższe zabiegi wykonuje nieomal każdy salon urody.