Styl i szyk!

Obywatele Polski coraz częściej poszukują nowych smaków

Sałtka makaronowa ze szparagami
Chodzenie do knajpek z egzotyczną kuchnią jest coraz bardziej popularne. Ogromnym wzięciem cieszy się na przykład kuchnia rodem z Meksyku. Zupa meksykańska zalicza się do tych dań, które są bezspornie najczęściej zamawiane. Przygotować ją możemy również w domowym zaciszu, albowiem w marketach odnajdziemy wszystko, co jest potrzebne do jej ugotowania.

Przygotowuje się ją tak samo jak wszystkie potrawy z puszki. Poszczególne składniki wystarczy wrzucić do garnka, który potem zalewa się wodą. Odpowiednia dawka pieprzu oraz soli, warzenie na wolnym ogniu, i po kilkunastu minutach mamy dobre danie. Zupa meksykańska przeznaczona jest dla osób, które preferują ostrą kuchnię. Kuchnia meksykańska tym się właśnie charakteryzuje. Należy o tym nie zapominać przed skosztowaniem tychże rarytasów.

Kolejną zupą, która zdaje się być bardzo egzotyczna to krem z brokułów na Może się wydawać, że brokuły należą do tych jarzyn, które są tylko swoistym dodatkiem do zup, i to mało smacznym. Dla miłośników tych warzyw doskonałym pomysłem jest skosztowanie zupy z nich ugotowanej. Potrawa ta jest prosta do przygotowania. Wystarczą brokuły, pietruszka, trochę pora a także migdały w płatkach. To sprawia, iż mamy do czynienia z wykwintną zupą, która jest również bardzo zdrowa.

Sałtka makaronowa ze szparagami
Autor: Fotolia.pl
Źródło: Fotolia.pl

Dla fanów ryb o wiele lepszym rozwiązaniem niż egzotyczna kuchnia będzie coś bardziej znanego naszej kulturze. Łosoś z szafranem był już jadany w starożytności. W niektórych państwach, takich jak między innymi Egipt uchodził nawet za doskonały lek. Zdrowe oraz bardzo smaczne dania zawsze dobrze jest znać. Łosoś z farszem z całą pewnością trzeba do nich zakwalifikować, gdyż ryby od zawsze są pozytywnie przyjmowane przez nasz organizm. Identycznie zresztą ma się w przypadku makaronów, które od zawsze goszczone są na naszych stołach. Ich typów jest mnóstwo, i każdy z nich posiada zupełnie inne walory. Makaron z sosem carbonara jest uznawany za najlepszy. Taką opinię wyraża wielu ludzi, którzy jak sami podkreślają uwielbiają makarony oraz namiętnie je spożywają.

Czy myślisz o dokładniejszym zgłębieniu rozpatrywanego tutaj artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę, która także z pewnością przyciągnie Twój wzrok.

Makaron z tym sosem jest bardzo popularny w lokalach z kuchnią wprost z Włoch.