Styl i szyk!

Nasza energia tkwi w wodzie. Dlaczego warto pić wiele napojów?

butelki wody mineralnej
Z pewnością wszyscy doskonale orientujemy się, że nasze ciało składa się w większości z wody. Stanowi ona aż 70 % naszej masy. Dlatego tak istotne jest ciągłe spożywanie wody. Możliwe, że nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale odwodnione komórki szybciej się starzeją i stanowią łatwy cel do atakowania dla groźnych schorzeń oraz bakterii.

butelka czystej wody mineralnej
Autor: 欣盈
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiejszy styl życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Bywamy przemęczeni, większość naszego czasu poświęcamy pracy. Nie wypoczywamy, za krótko śpimy. Do tego wszystkiego, fatalnie się odżywiamy. Jadamy byle co i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zaspokojenie ssącego głodu. A przecież, nasze ciało do normalnego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Bardzo ważna jest także woda.

Napoje, po które zazwyczaj sięgamy, aby zlikwidować pragnienie, są bardzo niezdrowe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to jedynie przez moment przynosi nam ulgę, ale prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jakie straszne zniszczenia robią one w naszym ciele.

Nawet wody (kontynuuj) mineralne nie zawsze są zdrowe. Większość z tych, które są do kupienia na rynku, chociaż mają wiele minerałów, niestety, tak samo jak inne pożywienie, zakwasza nasz organizm. Co w takim razie robić? Jak bronić się przed takim działaniem?

Jedyną całkowicie bezpieczną wodą dla naszego organizmu jest woda jonizowana. Dlaczego właśnie taka? Liczne badania,wykonywane w wielu państwach na świecie, potwierdzają, że przyczyną wielu problemów jest zakwaszanie organizmu. A przecież, w środowisku alkalicznym nie ma prawa się rozwinąć żadna choroba. Dlatego spożywanie wody (www.zdrowie-dom.pl/jonizatory-wody/85-jonizator-wody-iontech-it-750.html) alkalicznej to najlepsza profilaktyka. To recepta na wieczną młodość oraz długie życie w dobrym zdrowiu.

Żadne suplementy diety nie będą w stanie nam pomóc, jeśli nie będziemy odkwaszać naszego organizmu. Również wartościowe i kipiące od pożytecznych mikroelementów produkty spożywcze posiadają wiele kwasów, które następnie zostają w naszym organizmie. Tylko spożywanie wody alkalicznej pomoże nam nie tylko pozbyć się wszelkich chorób, ale także skutecznie im zapobiegać.