Styl i szyk!

Moda na wojsko

odzież militarna
Ubrania stylizowane na wojskowe cieszą się w kraju dużą popularnością. Mundury, bojówki moro i militarne buty kojarzą się z demobilem, ale na dzień dzisiejszy na rynku można znaleźć bogata ofertę wysokiej jakości ubrań dla wojskowych hobbystów. Takie ubiory poza obiektami wojskowymi niejednokrotnie spotyka się na strzelnicy paintballowej lub pośród sympatyków tzw. ASG, czyli replik broni na plastikową amunicję. Z części akcesoriów wykorzystywanych w militariach często korzystają także posiadacze motocykli.

Wiadome jest na przykład, że rękawice taktyczne firmy Mechanix świetnie sprawdzają się w roli rękawic ochronnych do jazdy na motorze.

Skąd taki trend?

kompas
Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Ubiory militarne powinny być z pewnością wygodne i funkcjonalne. W parze z tym idzie praktyczność ubrań – duża liczba kieszeni i schowków (co czyni wojskowe kamizelki tak popularne wśród miłośników wędkarstwa i ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Takie podejście do tworzenia produktu czyni go uniwersalnym i pomocnym także w wykorzystaniach, do których nie był stworzony. Wiele grup ludzi niezwiązanych z wojskiem upodobało sobie dzięki temu odzież tego typu. Dużą zaletą dla zwolenników jest także cena. Jeśli ubrania dostępne w sklepach z militariami okażą się za drogie, zawsze można wybrać demobil, gdzie produkty mogą być nabyte za niewielką część ich rzeczywistej ceny.

Odzież dla żołnierzy

Producenci ubrań zaobserwowali rosnący trend na militaria i przewidzieli tam dobry zysk. Potencjalny klient może więc na dzień dzisiejszy nabyć spodni (polecamy powołaj się na nas) w różne wzory moro, nieużywane przez żadną z armii na świecie, buty oficerki wzorowane na wojskowych czy rozmaite akcesoria jak np. chusty arafatki.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię przeczytane treści, to z pewnością bieżąca publikacja (https://crossjeans.pl/ona/odziez/swetry) na ten temat również Cię przyciągnie. Przejrzyj tekst na ten temat.

Co więcej, firmy odzieżowe niezwiązane z militariami także oferują tego typu produkty w swoich placówkach. Te firmy poszły jednak o krok dalej i sprzedają ubrania wzorowane na tych militarnych, jednak nie mające ich funkcjonalności.

Militarna moda zawitała również na wybiegach w wielu ośrodkach słynących z ustalania nowych trendów. Projektanci zafascynowani wojskowością zaprojektowali nawet całą kolekcję damskich ubrań, zainspirowanych wzorem