Styl i szyk!

Miód i jego zdrowotne właściwości

miód
miód
Miód to naprawdę niezwykły produkt. Znany jest człowiekowi od dawien dawna, a mimo to ciągle potrafi zadziwiać swoimi silnymi właściwościami medycznymi. Od niedawna w Polsce ukazują się informację na temat nowego działu medycyny niekonwencjonalnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku. Apiterapia, bo tak właśnie nazywa się leczenie miodem, notuje dużą popularność w Polsce.

Apiterapia stricte polega na bezpośrednim leczeniu miodem. Narzekającym na schorzenia krążeniowe, oddechowe, pokarmowe i wydalnicze zaleca się spożywanie miodu w sporych dawkach codziennie. Pacjentom, skarżącym się na dolegliwości skóry i hemoroidy, przepisuje się systematyczne okłady z tego lepkiego smakołyku.

Znamy również inne odmiany apiterapii. Jeden z rodzajów tej medycyny niekonwencjonalnej polega na stosowaniu propolisu, czyli produktu ubocznego przy wytwarzaniu miodu. Według znawców z tej dziedziny kit pszczeli posiada zbawienne właściwości dla chorujących na czyraki, odleżyny oraz dolegliwości gardłowe.

Apiterapia to także używanie pyłku kwiatowego, czyli materiału,z którego pożyteczne owady produkują miód. Ten surowiec posiada znaczne właściwości medyczne (szkoła medyczna białystok) w kuracji różnych schorzeń układu pokarmowego.

W apiterapii używa się nierzadko mało znanych substancji. Na przykład mleczko pszczele, czyli naturalna wydzielina pszczół. Suplementy, które posiadają mleczko pszczele, polecane są przy wielu rodzajach chorób, m.in. przy dolegliwości wieku starczego.

Apiterapia to nie tylko miód – w ten ciekawej odmianie medycyny alternatywnej przydatność posiada także…jad pszczeli. Według pewnych specjalistów jad tych owadów ma zdumiewające właściwości terapeutyczne w dolegliwościach reumatycznych oraz przy zoptymalizowaniu procesu gojenia się ran.

Nie należy już chyba dalej nikogo przekonywać, że miód jest genialnym wytworem, który musi znajdować się w jadłospisie każdego człowieka, który zamierza zachować formę przez długi czas.