Styl i szyk!

Leczenie zeza u ludzi dorosłych jest jednakowo ważna

Kapsułki
Zez jest schorzeniem, które cechuje się nierównoległym skonfigurowaniem gałek ocznych. Zwykle towarzyszą mu rozmaite zakłócenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U najmłodszych na ogół pojawia się zez zbieżny, zaś u ludzi dorosłych rozbieżny. operacja zeza u dorosłych jest realna. Przed operacją (np. pod tym linkiem) pacjent jest odpowiednio zbadany, co w znacznym stopniu zezwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.
operacja zeza u dorosłych
Autor: Ruth Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Pomimo ryzyka wystąpienia powikłań, wiele ludzi dorosłych z zezem jest operowanych z należytym skutkiem.

Kapsułki
Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia zeza u ludzi dorosłych jest równie istotna jak u dzieci. Błędem jest traktowanie zeza u dorosłych pacjentów jedynie jako kłopot kosmetyczny, podczas gdy skuteczne i dobre leczenie może usunąć dokuczliwe i krępujące przejawy subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba również ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych ludzi brzydki duży zez bywa przyczyną kompleksów, małej samooceny, a nawet przygnębień, a więc operacja zeza ze wskazań kosmetycznych może posiadać również znaczenie społeczne. Zabieg taki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, albo całkowitym. Pacjent przebywa w ośrodku parę godzin, po czym wraca do domu z zaordynowaniem używania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, prócz leczenia zeza zajmuje się również kuracją wielu różnych schorzeń w zakresie oka. Specjalistyczne narzędzia przystosowane do działań w okolicy tak delikatnego organu, zezwalają na precyzyjne wykonanie wszelkich zabiegów.