Styl i szyk!

Problemy z kolanem, czyli kilka ważnych wiadomości na temat operacji kolana

operacja
W naszych czasach, ludzie chorują na wielorakie choroby. Poniektóre są wywołane predyspozycjami genetycznymi, inne nabywa się wskutek prowadzenia jakiegoś trybu życia, jeszcze inne wynikną wskutek przypadków czy innych czynników niezależnych od pacjenta. Coraz więcej osób, ma współcześnie problemy z kolanami. Ten problem dotyka nie tylko starsze osoby, wskutek ich wieku, częstokroć ludzie młodzi, borykają się z różnorodnymi kłopotami z kolanami. Jeśli chodzi o ludzi młodych, to niejednokrotnie ich problemy z kolanami są spowodowane różnorodnymi karambolami i kontuzjami.

operacja kolana
Autor: Tyler Karaszewski
Źródło: http://www.flickr.com
W większości wypadków przydarzają się postaciom prężnie uprawiającym wielorakie sporty, a również ludziom młodym, jacy przewodzą intensywny tryb życia. Takim postaciom często przydarzają się wypadki, jakie psują im kolana, wtenczas pozostaje im już wyłącznie operacja kolana, wykonana przez profesjonalistę w tej dyscyplinie. Taka operacja (np. rzuć okiem) zawsze jest realizowana, gdy nie ma innej sposobności naprawy kolana.

W niektórych przypadkach starczy rehabilitacja oraz odpowiednie ćwiczenia fizyczne, jednak w różnych przypadkach jest na to za późno i potrzebna jest interwencja chirurga. Operacja tego typu, zdoła posiadać przeróżny tok, w zależności od tego z jakim kłopotem boryka się chory. Najpopularniejszym zabiegiem tego rodzaju jest Artroskopia kolana, czyli zbadanie przyczyny dolegliwości i odnalezienie na nią rozwiązania. Poza tym częstą operacją kolana, jest wymiana stawu kolanowego, czyli Endoproteza. Ten zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu

operacja kolana
Autor: Zdenko Zivkovic
Źródło: http://www.flickr.com

ogólnym, jednakowoż czasem wystarczy znieczulenie miejscowe, czyli rdzeniowe. Operacja taka musi być zrealizowana przez osoby doświadczone, długo działające w tej dziedzinie.

Tylko wtenczas ma się pewność ich kwalifikacji i wiedzy. Często na operację kolana, trzeba oczekiwać dłuższy okres, więc jeśli zachodzi taka konieczność, należy się jak najszybciej zapisać na listę oczekujących. Zabieg wolno opłacić z kasy chorych, lub też wykonać go prywatnie, pod warunkiem, że ma się na to należyte fundusze. Czytaj także