Styl i szyk!

Jakim sposobem zdrowo przyrządzać jedzenie?

ugotowane na parze
Bardzo modne I popularne jest obecnie zdrowe odżywianie. Należy pamiętać o tym, aby jeść pięć posiłków dziennie, w regularnych odstępach czas i niewielkich ilościach. Pamiętajmy o tym, że podstawą zdrowego odżywania jest pierwszy posiłek w ciągu dnia – czyli śniadanie. Nasz organizm powinien otrzymać wystarczająco dużo energii, aby by miał jej wystarczająco na energiczne rozpoczęcie aktywnego dnia. Również codziennie powinniśmy wypijać około 2 litrów wody i to przede wszystkim tej bez gazu. Nie zapominajmy także o tym, aby spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Od nich na pewno nie przybierzemy na wadze a dostarcza one do naszego organizmu sporo zdrowych i potrzebnych witamin. Największy wybór owoców i warzyw jest w sezonie wiosenno-letnim, wtedy też są najtańsze. Oczywiście można te produkty dostać w innych miesiącach, ale te sezonowe są najbardziej wartościowe i najbardziej świeże.

gotowanie na parze
Autor: Jeff Nelson
Źródło: http://www.flickr.com
W czym gotować na parze?
Przyszła moda na zdrową żywność a wraz z nią również moda na gotowanie na parze. Ten sposób przygotowywania potraw jest przyjemny i prosty a nader wszystko zdrowy. Podczas gotowania na parze przyrządzane produkty nie stykają się bezpośrednio z wrzącą wodą, i z tegoż właśnie powodu z produktów nie są wygotowywane minerały i witaminy, które są tak bardzo niezbędne dla każdego człowieka. Kolejna zaletą jest to, że nie trzeba używać żadnego tłuszczu do przyrządzenia mięsa czy ryby.

W celu przyrządzania potraw na parze należy zakupić naczynie do gotowania na parze (są dostępne w sklepach z RTV i AGD. Możesz wcześniej dowiedzieć się, czy są w ofercie przeglądając .).

Ta nowa wiadomość (https://primafoodcatering.pl/czy-miod-jest-zdrowy/) jest niezwykle ciekawa i jeśli poszukujesz większą ilość danych na opisywaną tu kwestię, to odnajdziesz je tu.

Owszem, można wykorzystać zwykły garnek, do którego wlejemy niewielką ilość wody i zawiesimy na nim jakiś koszyczek, jednakże skoro na rynku dostępne są specjalne garnki do gotowania na parze, to warto je kupić. Takie garnki to garnki ze stali szlachetnej, najczęściej przystosowane do gotowania wielopoziomowego. Na ogół mają akutermiczne dna, dzięki czemu proces przygotowywania potraw jest o wiele szybszy. Nadają się one również do pracy na wszystkich rodzajach kuchenek. Bardzo dobre są berghoff garnki. Ich projekt jest bardzo ładny i ergonomiczny. Ponadto stal, z których są zrobione, jest dobrej jakości i dzięki dokładnemu wykonaniu są też bardzo szczelne.

Zobacz następne tego typu niezwykle przydatne źródło informacji na objaśniany temat – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie (www.sokpol.pl/kategoria/sok-bio).

Garnek ten posiada sześciowarstwowe dno, dzięki czemu umożliwia energooszczędne gotowanie.