Styl i szyk!

W jaki sposób zrobić koreański makijaż „dewy skin”? Jaki efekt dzięki niemu uzyskamy?

azjatycki makijaż
Sztuka makijażu jest z czymś ciągle udoskonalanym oraz doprowadzanym do stanu idealnego. Bez przerwy powstają nowe specyfiki, typy makijażu, lecz również sposoby na to, aby prezentować się doskonale. Wciąż większą popularnością cieszy się azjatycki makijaż nazwany „dewy skin”.

azjatycki makijaż
Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Na czym polega i jak go wykonać odpowiednio?
Taki rodzaj makijażu jest jednym z najpopularniejszych w Korei Południowej . Nazwa przywodzi na myśl rosę oraz taki też rezultat na skórze chcieli uzyskać jego twórcy. Mowa o lekkim oraz zroszonym makijażu, jaki da wrażenie niemal zroszonej delikatnie cery. Taki rozświetlający makijaż doda nam blasku oraz spowoduje, że skóra będzie prezentowała się naturalnie i zdrowo i będzie jakby bez skazy. Aby otrzymać tą doskonałą cerę trzeba zacząć od zatroszczenia się o zdrową skórę. Właściwa pielęgnacja skóry jest takim koniecznym początkiem do uzyskania doskonałego efektu. Jeśli chodzi o taki rodzaj makijażu należy przede wszystkim zapewnić odpowiednie nawilżenie.
Kolejnym krokiem przed rozpoczęciem makijażu będzie dodatkowe rozświetlenie cery. Aby to zrobić, należy posłużyć się rozświetlającą maską Idź tutaj w formie płachty. Skórę należy oczyścić, nałożyć maskę, a kiedy ją zdejmiemy dodatkowo zastosować mocny krem nawilżający. Jeśli nie mamy aż tak dużo czasu na tego typu zabiegi, to użyjmy rozświetlającej bazy. Baza w kolorze różu doskonale rozjaśni szary kolor cery, a do tego na pewno sprawi, iż makijaż będzie trzymał się dłużej. Taki azjatycki makijaż ma to do siebie, iż nie stosuje się tu kosmetyków matujących. Celem jest tu bowiem rozświetlenie jak również nadanie pięknego blasku cerze. Z tego powodu kremy, jakie mają za zadanie zmatowić cerę, bardzo utrudniają uzyskanie tego zamierzonego rezultatu. Dlatego też podkład trzeba zmieszać z kremem wodnym oraz nakładać przy pomocy specjalnego pędzla do specyfików płynnych. Kremu nie można wcierać w skórę.
rozświetlający makijaż

Potem należy odczekać parę minut aż krem się wchłonie. Na tym etapie można ocenić czy uzyskany efekt blasku jest dobry, czy też za mocny. Gdy tak się dzieje to trzeba dokonać potrzebnej korekty. Użyć możemy puder sypki, pamiętać musimy przy tym o strefie T, szczególnie jeżeli posiadamy tłustą cerę.

Nie zapominajmy o pudrze rozświetlającym, jaki nakłada się w małej ilości przede wszystkim na czubek nosa, brodę oraz wgłębienie nad ustami. Teraz wystarczająca będzie już tylko minimalna ilość różu na policzkach, tusz do rzęs jak również mała ilość koloru na usta i makijaż gotowy.