Styl i szyk!

Jak wybrać buciki do joggingu?

buty
Jedno z najbardziej kardynalnych pytań, każdego początkującego biegacza – „jak dobrać buciki do biegania ?” Dobór obuwia do joggingu jest nie lada sztuką, jeżeli pragniesz pozbyć się zwiększonego ryzyka powstania wszelakich kontuzji, pęcherzy i pozostałych urazów, przejrzyj ten wpis, który pozwoli ci zakupić obuwie dobrze dobrane do twojej stopy.

Sneakersy New Balance to bardzo dobre buty do rekreacyjnego biegania, albowiem dobre buciki do joggingu to takie, które w bieganiu nie będą nas krępować a także zagwarantują nam wygodę użytkowania, będą zwyczajnie wygodne. O ile zachwycisz się komfortem już na początku jak też stwierdzisz, iż buciki mają to coś – nie frapuj się i bierz – pod warunkiem, iż przebiegłeś się w nich cokolwiek po sklepie.

buty
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwróć uwagę na rozmiar. W trakcie ruchu twa stopa przemieszcza się do przodu o parę milimetrów. Kiedy mierzysz but, upewnij się, iż wielki paluch nie styka się z czubkiem buta – unikniesz czarnych paznokci. Lepiej zostawić rozstaw jednego centymetra pomiędzy dużym palcem a czubkiem bucika. Z tej przyczyny twe buciki do joggingu będą często o rozmiar większe aniżeli obuwie do spacerowania. Twoja waga się liczy. Przy wadze 85 kg nie dobieramy tego samego modelu butów, co przy wadze 55 kg. O ile ważysz więcej aniżeli 80 kg, dobierz przede wszystkim buty damskie Sneakers z niezłą amortyzacją, to jest takie, które posiadają podeszwę centralną z mocnej pianki i dodatkową amortyzacją na pięcie jak też na podbiciu.

Będzie nam przyjemnie, jeśli przeznaczył kilka cennych minut i przejrzał kolejny tekst na zbliżony temat. Pod podanym linkiem oczekuje na Ciebie interesujący artykuł (https://kidshits.pl/pl/producer/Dora/10).

Pamiętaj że większość damskich oraz męskich butów do biegania, jakie osiągalne są w sklepach, technologicznie przeznaczone są do wagi 75 kilogramów. Więcej na witrynie

Droga utwardzona czy droga polna? Bucik powinien być dostosowany do typu podłoża, po jakim biegasz. Na drogi utwardzane itp. wybieraj obuwie z dobrą amortyzacją, albowiem w takowym terenie najszybciej się one eksploatują. Jeśli biegasz po drogach polnych, dobierz buciki, które znakomicie trzymają stopę i mają ząbkowaną podeszwę, dopasowaną do naturalnych przeszkód. Jeżeli biegasz w terenie, poza ścieżkami czy drogami, dla lepszej wydajności dobierz buty Sneakers damskie adekwatne do tego typu terenu (czytaj dalej artykuł). Buty do biegów terenowych muszą być mocne, dobrze trzymać kostkę i mieć dobrą przyczepność bądź system odporny na ścieranie.

Kiedy oceniać obuwie do joggingu? Najlepiej wybierać buciki pod koniec dnia.