Styl i szyk!

Jak sobie poradzić w przypadku gdy dopada naszych bliskich depresja sezonowa?

depresja sezonowa
Drażliwość, skłonność do irytacji, zmniejszenie aktywności. Chwilowy stan? Powinniśmy sprawdzić, czy nie jest to depresja sezonowa. Depresja sezonowa to zaburzenia depresyjne pojawiające się w okresie jesienno-zimowym, a ustępujące wiosną lub latem.

depresja sezonowa
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Oznaki choroby mają miejsce codziennie tudzież prawie codziennie i mają miejsce przez okres co najmniej dwóch tygodni (dowiedz się).Chociaż źródła powstawania depresji sezonowej nie są znane, uważa się, że zasadniczym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, kości bez syntezy witaminy D byłyby kruche, cykl dobowy organizmu byłby rozregulowany, a niektóre hormony nie byłyby wydzielane. Biorąc pod uwagę, że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji sezonowej jest deficyt światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, głównym sposobem leczenia tego schorzenia jest fototerapia z użyciem specjalnych do tego celu lamp antydepresyjnych. Terapia opiera się na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia.

Nie zwlekaj – jeśli podoba Ci się nasz opis, to do sprawdzenia (https://sklep.sport-max.pl/product-pol-3018-PVL-MUTANT-MASS-6800-g.html) są również zbliżone zagadnienia na witrynie, która znajduje się pod wskazanym linkiem.

depresja
Autor: Giuseppe Milo
Źródło: http://www.flickr.com

Uznano, iż odpowiednia ilość sztucznego światła efektywnie wpływa na wydzielanie hormonów oraz przekaźników mózgowych. Z leczenia światłem możemy korzystać w warunkach domowych.
Lampa antydepresyjna (nasza oferta) daje nam światło w odpowiednim natężeniu. Ważna dla skuteczności działania jest odległość, w jakiej lampa znajduje się od danej osoby. Taka informacja powinna znajdować się na opakowaniu lub w instrukcji obsługi lampy. Niekiedy słyszy się stwierdzenia, iż w leczeniu depresji sezonowej pomóc nam może wizyta w solarium. Nie jest to zgodne z prawdą, gdyż lampy w solariach nie mają działania antydepresyjnego. Lampa antydepresyjna została zaprojektowana w celu leczenia depresji sezonowej, mimo to lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest pokaźna. Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, depresję niezwiązaną z sezonem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a nawet łagodzenie dolegliwości związanych z klimakterium. Z tego powodu, dajmy się skusić na domowe słońce w środku zimy.