Styl i szyk!

Jak dobrać właściwy fason obuwia męskiego, by cieszyć się wygodą i elegancją?

Clarks
Mężczyźni także powinni zwracać uwagę na modowe kierunki, z tego powodu należy z uwagą śledzić bieżące trendy. Szukając obuwia dla mężczyzny z klasą dobrze jest wybrać buty dobrej jakości, o prostym wzorze i sprawdzonej marki. Obuwie męskie Clarks stawia na klasyczną elegancję, która nawet po upływie kilku lat nadal będzie zgodna z modowymi trendami.

Buty Clarks
Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Prostota nie oznacza jednak jednolitej powierzchni. Każde obuwie, nawet męskie, ma pewne ozdobienia. Należy przy tym przypatrzyć się przeszyciom. Jak są zrobione, w którym miejscu są wykonane i jakimi nićmi są zrobione? Bardzo oficjalnie prezentują się przeszycia wzdłuż sznurówek i wokół pięt.

Niektórzy Panowie kupują obuwie z naszyciami wokół całej stopy. Oczywiście wszystko zależy od upodobań oraz uroczystości na jaką planuje się założyć wybrane obuwie. Przy wyborze eleganckich butów istotną rolę odgrywa kolor obuwia. Oczywiście od wielu lat czerń idealnie pasuje do mężczyzny z klasą i na oficjalne wizyty, ale brąz i to w różnych odcieniach także jest elegancki. Zwłaszcza, w sytuacji buty wykonane są ze skóry licowej. Dokonując wyboru męskich i eleganckich butów trzeba wziąć pod uwagę również tworzywo z jakiego są one zrobione.

Najlepiej prezentuje się skóra licowa. Wybierając eleganckie buty należy również pamiętać o ich pielęgnacji. Takich butów nie suszy się przy kominku lub na grzejniku. Zamoczone obuwie należy rozepchać papierami i zostawić do przeschnięcia w temperaturze pokojowej. Do pielęgnacji trzeba stosować: specjalne pasty, woski i kremy, a do polerowania trzeba używać szczotki z naturalnego włosia. Obuwie męskie Clarks gwarantuje nie tylko elegancję ale i wygodę noszenia – .

Clarks
W czasie zakupu najważniejszy jest dobór rozmiaru do długości stopy. Żeby obmierzyć stopę należy stanąć boso przy ścianie. Pięty muszą dotykać ściany. Przy dużym palcu należy zostawić przykładowo książkę bądź inny przedmiot i w dalszej kolejności odmierzyć odległość od ściany do książki (lub innego przedmiotu).

Czynność trzeba powtórzyć dla drugiej stopy. Gdy pomiary będą się różniły, oczywiście należy wybrać większy. By uniknąć nieodpowiedniego dostosowania rozmiaru obuwia do długości stopy najlepiej jest mierzyć obuwie w sklepie obuwniczym. Tak więc, poszukując eleganckiego obuwia należy kierować się kolorem, wykonaniem oraz przede wszystkim rozmiarem, a dokonaniu zakupu ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja.