Styl i szyk!

Gotowanie dla każdego – sałatki, koktajle, zupy

images
Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nie ważne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną i ile lat mamy na karku ponieważ cel jest ten sam – przygotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze ktoś to robił za nas. Mogła to być opiekuńcza mama, pracowita żona czy też zakochany w gotowaniu mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to zostaje samodzielne gotowanie.

Autor: nlann
Zanim przystąpimy do tej poszerzającej horyzonty czynności, wydaje nam się, iż nie ma nic trudniejszego. Jednak im więcej w tym siedzimy, okazuje się, iż nie ma nic prostszego a z biegiem czasu uznamy to nawet za przyjemne. Nadejdą te chwile gdy podczas spotkania w grupie przyjaciół będziemy mogli dorzucić swoje 3 grosze o gotowaniu gdy akurat będzie temat niedzielnego obiadu na 6 osób. Czy to nie miłe uczucie na czymś się po prostu znać i przekazywać innym cenne rady?

Ledwie się oglądniemy a będziemy chcieli mieć swoją książkę kucharską by posiąść „tajną” wiedzę kuchni polskiej, włoskiej, chińskiej, japońskiej oraz wielu innych. Książka kucharska czy to w formie typowo książkowej czy cyfrowej powinna pod ręką zawsze być, bo przecież nie ma co ograniczać się do paru potraw jeżeli pole do popisu jest znacznie większe i tak w ogóle nie do wyczerpania.

Należy nauczyć się gotować zarówno pierogi z serem, bigos, flaki jak i wykwintne sosy do makaronu czy ostatnio modny sos czosnkowy. Sos czosnkowy który nota bene stał się w Polsce sporym fenomenem. Dodaje się go właściwie do każdej potrawy, która nie jest słodka. Bez znaczenia czy to kotlet schabowy, kebab czy pizza.

Czy szukasz obecnie czegoś ciekawego? Jeżeli tak, to zerknij na ofertę (www.zelwak.pl/), która na pewno okaże Ci się atrakcyjna. Odnosi się ona do pokrewnej tematyki.

Doprawdy zjawisko na sporą skalę, nie można się już dziwić, że np. sałatka (sprawdź – grecka oliwa) Cezar czy pasta rybna (tamta strona) które w zasadzie nie zawierają czosnku, mogą być nam w barze zaserwowane właśnie z takim sosem. Jeżeli nie w potrawie to na pewno przy niej niej.

Ale przecież potrawy na ostro to nie wszystko co jemy. Oczywiście to są dania główne i te właśnie powinniśmy nauczyć się robić. Ale należy mieć na uwadze by nie zaniedbywać deserów oraz dodatków, które mogą zaspokoić nie jedno wysublimowane podniebienie. W gotowych przepisach łatwo wyszukamy sposoby na świeży koktajl bananowy , bardzo dobre ciasto z herbatnikami a nawet dowiemy się jak produkowana jest chałwa i jak ją zrobić domowymi sposobami. Wszystko zależy od naszych chęci, bo przepisów znajdziemy bez liku.

Przepisy na pichcenie to jednak nie wszystko w temacie kuchni. Bo przecież w tej tematyce istotne są również inne procesy, jak na przykład dekoracje. Dowiedzieć się można jak udekorować tort, jak składać serwetki, jak dobrać kieliszki, co kłaść na stół jako dekorację i wiele innych.

Jeśli ktoś jest zainteresowany takimi tematami to z pewnością wyszuka dla siebie dobre źródło informacji. Może to być kulinarny portal internetowy ale i wielka książka poświęcona kuchni oraz gotowaniu. Należy po prostu chcieć.