Styl i szyk!

Golenie na wilgotno – co powinieneś wiedzieć nim wybierzesz sposób golenia

golenie
W ówczesnym świecie, w jakim egzystujemy, co raz mniej czasu mamy na dbanie o skórę twarzy. Gdy już go jednak wygospodarujemy, bardzo często kosztem snu, to czy dbamy o nią we właściwy sposób? Metody golenia bez wody, albo przy użyciu powszechnych gotowych żeli oraz pianek do golenia nie zapewniają naszej skórze twarzy właściwej pielęgnacji. Taką prostą czynność, jak golenie, powinniśmy rozwinąć w odpowiednią pielęgnację twarzy. Wystarczy jedynie zdecydować się na najlepszą metodę.

pędzel do golenia
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą właściwą, która odpowiednio zabezpieczy skórę przed uszkodzeniem oraz zwyczajnie o nią zadba, jest sposób golenia na wilgotno. Potrzebujesz do niej narzędzie, z wykorzystaniem którego, stworzysz pianę oraz wmasujesz ją na twarzy. W zależności od twoich preferencji oraz wrażliwości skóry powinieneś wybrać właściwy pędzelek. Żeby wykonać pędzel do golenia borsuk (pędzel do golenia borsuk) musi oddać swoje włosie.

Zależnie od tego, z której części ciała zostały pozyskane włosy zwierzęcia, zostanie zrobiony inny pędzel badger Występują cztery główne rodzaje sierści zwierzęcia. Odróżniają się od siebie twardością oraz wchłanianiem wody. Właśnie te specyfikacje mają wpływ na wartość piany, która powstanie i na siłę masażu skóry. Pędzel badger może być twardy oraz szorstki lub delikatny oraz gładki. Miejmy jedynie nadzieję, że uzyskując włosie na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Dzięki użyciu takiego pędzla można też, już po goleniu, rozprowadzić kremy męskie w twarz. Jest to dobra metoda rozprowadzania maści. Kremy męskie w ten sposób lepiej się wchłaniają. Kompletny proces, właściwie wykonany, wyjątkowo dobrze rozmasuje skórę twarzy i ją odżywi.

golenie
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już wybierzesz właściwy własny pędzelek do golenia, poznasz techniki wytwarzania piany oraz poznasz doskonałe metody nakładania jej na twarz, możesz zastanowić się nad rodzajem ostrza do golenia. W goleniu na mokro masz do wyboru trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka na żyletkę i maszynki z wieloma ostrzami. W takim przypadku, wybierając właściwe ostrze, rozważ sztywność zarostu twarzy. Dokonując wyboru, miej na uwadze także osobiste umiejętności manualne oraz typ cery. Nie zapominaj tylko, że kompletny proces golenia na mokro, z użyciem własnoręcznie przygotowanej pianki, może trwać nawet dziesięć minut.