Styl i szyk!

Garść praktycznych oraz użytecznych wiadomości dla kobiet, które w najbliższym czasie planują otworzyć prywatny gabinet kosmetyczny bądź fryzjerski

fryzjer
Panie wprost uwielbiają troszczyć się o swój wygląd, ale to jeszcze nie wszystko. Z chęcią dekorują także domowe wnętrza i o wiele częściej niż partnerzy życiowi bywają estetami. Kiedy pięćdziesięciolatka udaje się do dentysty, to na pewno wprzódy nie zapomni sprawdzić, jak prezentuje się gabinet. Jeśli jego wygląd będzie pozostawiał wiele do życzenia, to niedoszła pacjentka uskarżająca się na potworny ból zęba, poszuka pomocy u konkurencji. Taka sytuacja powtórzy się też w przypadku salonów fryzjerskich. A trzeba nie zapominać o tym, że nawet lekko podniszczone meble fryzjerskie będą wystawiać zakładowi nie najlepszą ocenę.

meble fryzjerskie
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomnieliśmy, powyższą regułę z powodzeniem można zastosować również do wystroju salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Jeżeli takie miejsce jest ponure, brudne, a wyposażenie stare jak świat, to eleganckie koki raczej tutaj nie powstają – takie będzie przynajmniej zdanie większości pań. Już na etapie projektowania należałoby wziąć pod uwagę zbiorową opinię i zatroszczyć się o to, żeby te elementy wystroju, które najmocniej rzucają się w oczy, prezentowały się bez jakichkolwiek zastrzeżeń. A to oznacza, że meble fryzjerskie powinny być lśnić się nowością, a sprzęt służący do pedicure winien być zrobiony z wysokiej jakości surowców.Warto również wytypować te elementy wyposażenia, które w dzisiejszych czasach trącą myszką bądź wywołują negatywne skojarzenia. Do takiej grupy można zaliczyć głowy manekinów, które, postawione w najbardziej widocznych miejscach salonów fryzjerskich i kosmetycznych, mają za zadanie w dyskusyjny sposób pokazać umiejętności fryzjerek. A ze względów typowo higienicznych warto zrezygnować z dywanów oraz zasłonek, które gromadzą kurz – bez chodników można się przecież obejść, a zasłony rozsądniej zastąpić roletami.

suszarki do włosów
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
O profesjonalizmie wskazanego salonu świadczą również używane preparaty, czyli rozmaitego typu balsamy do włosów farbowanych czy specjalne farby do koloryzacji.

Jeśli ten temat Cię zainteresował, to odsyłam tam (http://www.bira.pl/), gdyż odnajdziesz tam jeszcze więcej danych, które z pewnością Cię zainteresują.

W przypadku gabinetów kosmetycznych sprawa się ma zupełnie tak samo. Ich właścicielki powinny kupić nici liftingujące pdo, środki do mezoterapii igłowej i wiele kosmetyków, w tym fluidów oraz lakierów do paznokci w pełnej gamie odcieni.

Dzisiaj trudno jest wyszukać istotnie nieszablonowy materiał. Jeżeli odczuwasz taki sam problem, to zalecam to omówienie (https://www.ecosunset.pl/o-nas/). Są w nim opublikowane ekscytujące wiadomości.

A samo wyposażenie zakładu można dodatkowo uczynić atutem i pośród konkurentów wyróżnić się na przykład zabiegami, podczas wykorzystuje się nici liftingujące pdo lub wysokiej jakości wypełniacze zmarszczek – kliknij.