Styl i szyk!

Ekologiczne substancje receptą na zdrowie

herbatki ziołowe
herbatki ziołowe
Autor: Firma Jard sp z o.o.
Od najwcześniejszych lat ludzkość wykorzystywała rośliny, zioła i pozostałe naturalne preparaty do celów leczniczych. Duża liczba leków farmakologicznych bazuje na naturalnych środkach. Preparaty z ziół mogą służyć wielu pożytecznym celom. Można je kupić pod wieloma postaciami, jak również samodzielnie zebrać i zasuszyć. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Nie wszystkie bowiem substancje naturalne będą miały dobry wpływ na każdą osobę. Powinno się brać pod uwagę takie aspekty jak płeć, wiek, ciąża czy uczulenia.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (http://www.animalab.eu/pl/categories/wyposazenie-zwierzetarni/klatki/klatki-dla-swinek-morskich) danych na innych witrynach – znajdziesz je, klikając w odnośnik znajdujący się poniżej.

Oprócz tego medycyna niekonwencjonalna nie może zastąpić leków, może jedynie wspomóc ich działanie, lub też działać zapobiegawczo.

Herbatki ziołowe

Jedną z najchętniej wybieranych form, w jakich przyjmuje się naturalne substancje, są herbatki ziołowe. Ich rodzajów jest niezwykle wiele, tak samo zastosowań. Oferowane są nie tylko w aptekach, ale też nierzadko w normalnych sklepach, czy na bazarach. Podstawowym zastosowaniem dla herbatek ziołowych są dolegliwości układu pokarmowego. W sytuacji bólu żołądka wywołanego niestrawnością pomocne są wywary na bazie mięty czy dziurawca. Analogicznie rzecz przedstawia się w przypadku zgagi. Na objawy związane z nieregularnym cyklem menstruacyjnym oraz bólem podczas miesiączki pomocny może być krwawnik. Za to najpopularniejszym środkiem na ukojenie nerwów jest melisa. Przyjmuje się ją w formie naparu. Należy wiedzieć jednak, że nawet takie substancje jak herbatki ziołowe mogą wywoływać działania niepożądane. Może to być na przykład osłabienie działania stosowanych równocześnie środków farmakologicznych, co ma miejsce w przypadku dziurawca.

Inne postaci środków na bazie ziół

Równie często jak herbatki, ekologiczne środki przybierają postać soków. Ostatnio ogromnym powodzeniem cieszy się sok z brzozy. Jego walory smakowe są niewątpliwe, tak samo jak korzystne oddziaływanie na organizm. Innym powszechnie stosowanym preparatem jest sok z owoców noni. Owoc noni, czyli morwa indyjska, to roślina, która pomaga na wiele dolegliwości. Na przykład pomaga na różnego typu bóle, jak również przyspiesza procesy gojenia.