Styl i szyk!

Depilacja

Od dłuższego czasu jednym z najważniejszych zabiegów kosmetycznych jest depilacja. W przypadku mężczyzn jest to głównie usuwanie zarostu na twarzy. U pań wyboru okolic do usuwania owłosienia dokonuje się w oparciu o indywidualne preferencje i rodzaj owłosienia. Jest to w takim razie sprawa indywidualna.

Dbaj o nogi w pracy i w domu

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
Usuwanie owłosienia może odbywać się na różne sposoby. Poza środkami tradycyjnymi obecnie często wykorzystuje się do tych zabiegów profesjonalny sprzęt, jakim jest laser diodowy. Różnorodne formy odznaczają się także różną skutecznością, widoczną głównie w tempie ”powracania” włosów.

Depilacja samodzielna

Redukcji niechcianego owłosienia dokonuje się własnoręcznie różnymi metodami. Podstawową stanowi golenie. Dawniej do tego celu używane były brzytwy oraz żyletki. Obecnie najczęściej wybierane są jednorazowe maszynki do golenia. Mogą one zawierać dwa lub trzy ostrza, czasami posiadają także wymienne wkłady. Przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wymagają stosowania środków kosmetycznych w formie pianki lub żelu do golenia. Ich skuteczność niestety jest niska, włosy bardzo szybko odrastają. Tutaj więcej informacji: markowe kosmetyki do włosów.

Alternatywę stanowią golarki i depilatory elektryczne lub na baterie. Ich podstawową zaletą jest możliwość wielorazowego używania oraz wygoda w używaniu. Są również skuteczniejsze od zwykłych maszynek. Depilatory dla kobiet to urządzenia stale udoskonalane; nadal jednak używanie ich powoduje ból. Podobnie rzecz przedstawia się w aspekcie plastrów do depilacji.

Jeśli zaintrygowały Cię wiadomości w naszym artykule, to doczytaj tu nowe wątki na dalszej witrynie, która znajduje się pod poniższym linkiem.

Tę metodę również można stosować własnoręcznie. Służy jednak do depilacji tylko niektórych miejsc, poza tym odznacza się dużym poziomem bólu. Dla zainteresowanych tematem: .

Depilacja w gabinecie kosmetycznym

Coraz więcej ludzi wybiera depilację w gabinecie kosmetycznym. Koszty takich usług są znacznie większe niż w przypadku depilacji na własną rękę, powodują jednak o wiele lepsze efekty. Znaczną popularność zdobyło ostatnio stosowanie takich technologii jak laser diodowy. Równie popularna staje się fotodepilacja. Obydwie usługi są raczej mało bolesne, odznaczają się za to wysoką skutecznością. Ich koszt jest zróżnicowany zależnie od miejsca, z którego usuwa się włosy.