Styl i szyk!

Czym jest AMD oraz z jakiego względu należy zacząć jak najszybciej leczyć tę chorobę?

okulista
Dzięki współczesnej medycynie jesteśmy w stanie wyleczyć faktycznie bardzo wiele schorzeń. Szanse na wyleczenie zwiększa między innymi szybsze wykrywanie schorzeń, dlatego należy się regularnie badać oraz nie zaniedbywać kontroli lekarskich. Jedną z chorób, które są rzeczywiście niebezpieczne jest AMD, a więc Zwyrodnienie Plamki Żółtej. Jak można się bez problemu domyśleć, jest to schorzenie wzorku, jakie pojawiaj się u osób po 50 roku życia.

oko
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Jakie są najważniejsze symptomy tej choroby? Z reguły, poprzez kłopoty z widzeniem. Na przykład zwyczajne, proste linie, osobie chorej wydają się być liniami mającymi kształt falisty. Jednym z charakterystycznych objawów są również trudności pojawiające się podczas czytania. W takim przypadku trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem, a na chorobę częściej zapadają kobiety. W grupie ryzyka znajdują się ponadto osoby, w jakich rodzinie podobne schorzenie już występowało, osoby rasy białej, jak także te, które palą papierosy. Czynnikiem sprzyjającym zachorowaniu jest wieloletnia praca, w warunkach w których osoba była narażona na intensywne światło. Aktualnie niestety nie znane są powody, dla jakich pojawia się AMD. Jak w takim razie wygląda leczenie AMD – .
Schemat terapii jest zależny przede wszystkim od tego, czy choroba ma postać wysiękową czy suchą. Postać sucha jest o wiele bardziej popularna i może dotyczyć nawet 90% chorych, z kolei postać wysiękowa pojawia się zwykle u osób młodszych. Postać suchą leczy się najczęściej poprzez zażywanie medykamentów, jakich przeznaczeniem jest polepszenie ukrwienia.
okulary
Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com

Duże znaczenie ma również stosowna dieta, której podstawą są naturalnie warzywa i owoce.

Chory powinien starać się wykluczać te potrawy, jakie zawierają większą ilość cholesterolu. W przypadku postaci wysiękowej, która jest bardziej niebezpieczna, wykorzystuje się laseroterapię bądź metodę fotodynamiczną. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju leczenie jest w stanie jedynie zahamować dalszy rozwój schorzenia. Natomiast niestety nie może wyeliminować ADM lub poprawić widzenia. Osoby chore muszą starać się przyjmować selen, witaminę C i E, cynk oraz betakaroten.

Interesujący tekst? Więc na pewno przypadnie Ci do gustu także informacja z serwisu (https://ratynscystomatologia.pl/protetyka-warszawa/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Trzeba w niego kliknąć.

Znakomicie oddziałuje również miłorząb japoński i wyciąg z czarnej borówki.