Styl i szyk!

Coraz bardziej znaczna popularność sklepów z odzieżą używaną. Czemu tak się dzieje? To tylko tymczasowa moda czy już stały trend?

wieszaki na ubrania
Przez jakiś czas sklepy z odzieżą używaną nie cieszyły się za bardzo dużą popularnością. Najbardziej istotne powody takich okoliczności, to mylne przekonanie, iż odzież z tych sklepów jest niezbyt wysokiej jakości, iż raczej nie warto z niej korzystać, bo to jakieś niewiadomego produkty. Na szczęście obecnietaka sytuacja się zmieniła, więc coraz więcej osób korzysta z takich okazji.

A jest z czego korzystać, bo ciuchy w takich sklepach są unikatowe, a co najważniejsze tanie. I to jest jeden z najbardziej istotnych powodów dlaczego coraz większa ilość osób korzysta z takich zakupów. Powiększa się jednocześnie ilość takich sklepów, więc każda odzież używana hurtownia ma coraz więcej zleceń.
Jak przyznaliśmy we wstępie, przez parę lat odmieniło się postrzeganie tego typu sklepów. Kiedyś robienie zakupów tam było wstydem, aktualnie ludzie z kasą szukają tam naprawdę oryginalnej odzieży. Gdyż istotnie to w takich miejscach jesteśmy w stanie odszukać rzecz unikatową, najprawdziwszy oryginał, tak samo, jak na targach staroci jesteśmy w stanie odnaleźć prawdziwy skarb. Nie powinno więc dziwić, iż kupowanie w lumpeksach to zwyczajna czynność, zaś bardzo ważnym argumentem jest też to, że jesteśmy w stanie tam nabyć rzecz, jakiej nikt inny nie ma.

Sylwestrowa kolekcja MOHITO
Autor: LPP SA
Źródło: LPP SA

Jednocześnie, choć ilość klientów rośnie, to są oni coraz bardziej wymagający. To znaczy, iż osiągnięcie satysfakcji coraz większej grupy klientów nie jest prostym zadaniem. Musisz więc zadbać o towar, lecz także o perfekcyjne warunki do zakupu. Z tego względu Twój sklep powinien dorównywać lub nawet prześcignąć swoim wyglądem i oryginalnością znane marki odzieżowe. To już nie są czasy, kiedy lumpeks mógł być zlokalizowany praktycznie wszędzie, nawet w najbardziej okropnych miejscach. Aktualnie nie da się tego zrobić po macoszemu, konieczny jest więc branding marki, wystrój (zobacz lampy zewnetrzne) sklepu, nowoczesna witryna, oświetlenie, a co bardzo istotne najlepsza ekspozycja towaru.

W ten sposób mamy więc ciekawą sytuację, czyli coraz bardziej atrakcyjne lumpeksy i coraz więcej różnych klientów. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że w takim sklepie spotkamy każdą grupę społeczną, od osób niezbyt zamożnych po bogatych ludzi. Taki bogaty człowiek bowiem wie, iż aby być oryginalnym należy trochę poprzeglądać ciuchów. Jak wiemy, ciuchy w lumpeksachsecond handach są z całego świata, to także zwiększa zakres wyboru.