Styl i szyk!

Co spędza sen z oczu przyszłej żonie

ślub
Ślub to bezsprzecznie jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu, dlatego większość par młodych przygotowuje się do niego, uwzględniając najdrobniejsze detale. W naszym kraju można odwiedzić profesjonalne targi ślubne, działa wiele firm eventowych, które zorganizują za nas tę niezwykłą uroczystość, spełniając najbardziej wysublimowane życzenia klientów.

Suknie ślubne, inspiracje - Anioły i Demony
Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: Dorota Dolińska

fotografie coraz rzadziej wykonuje sąsiad – wyręcza go profesjonalny fotograf, który przeprowadza stylizowane sesje fotograficzne w plenerze. Restauracje oferują wykwintne menu, a didżeje zabawiają weselnych gości w stylu lat 60. czy 80. Firmy florystyczne dobierają kwiaty nie tylko dla panny młodej, ale również do kościoła, sali weselnej czy samochodu. O fryzurę panny młodej zatroszczy się fryzjerka, a kosmetyczka zrobi jej nienaganny makijaż, który będzie wyglądał pięknie do późnych godzin wieczornych. Jedynym elementem, który musi być dobrany osobiście i spędza sen z powiek każdej pannie młodej jest suknia ślubna.

Dobrze dobrana suknia ślubna powinna wyrażać gust i wnętrze panny młodej i sprawić, że będzie wyglądała najpiękniej w ten najważniejszy dzień. Ma eksponować atuty jej urody i rzucać się w oczy na tle innych – po prostu ma być suknią Kopciuszka na ten największy bal. Pomocny w doborze sukni okaże się profesjonalny salon którego specjalnością jest moda ślubna. Jeśli jesteśmy mieszkańcami np. Lublina lub jego okolic, warto wrzucić w wyszukiwarkę: suknie ślubne (suknie ślubne Wrocław) lublin – nie są ważne w tym wypadku małe lub duże litery, ważniejsze są różne wersje wyrażeń po to, by dobrze przeszukać Sieć. Przeczytajmy również wpisy na ten temat na forach internetowych lub po prostu popytajmy znajomych. W wybranym przez nas salonie skontrolujmy jakość obsługi, sposób prezentowania stroju, liczbę przymiarek i jakość materiałów. Warto przejrzeć katalogi z sukniami ślubnymii wspólnie ze projektantem zastanowić się, czy ten krój będzie uzewnętrznieniem naszego stylu.

Wybierając model sukni, oceńmy, jaki mamy rodzaj figury – tylko osoby o nienagannych kształtach i stosunkowo smukłe mogą zdecydować się na suknię w typie syreny lub princessy. Kobiety szczupłe, lecz niewysokie dobrze prezentują się w sukni klasycznej (spódnica i gorset), panie lekko przy tuszy lepiej zaprezentują się w typie empire, a niskie i krągłe – w typie sukni w kształcie litery A (z zaszewkami rozchodzącymi się w dół) lub typie prostym, szytym z lejących się, opływowych tkanin.

Dobierzmy suknię również do pory roku planowanego ślubu, ale przede wszystkim pamiętajmy, że mamy czuć się w niej komfortowo i pięknie. Bo nawet najdroższa suknia, jeśli do nas nie pasuje i niewygodna, może zepsuć humor panny młodej w ten najważniejszy dzień.