Styl i szyk!

Co można zrobić aby wybielić zęby?

uśmiech
Równe, białe zęby są pragnieniem każdego. Najważniejszą istotę gra codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków popiera także obniżenie spożycia artykułów zawierających cukier albowiem jest to główne pożywienie zarazków próchnicotwórczych.

białe zęby
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Podstawowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie zębów szczoteczką i pastą przynajmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po jakimkolwiek posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, bądź manualnej, wszelka z nich nadzwyczaj dobrze spełnia własne funkcje, jeżeli tylko szczotkujemy zęby stosownie długo i robimy to precyzyjnie. Ważne jest również, żeby zlekceważyć złe nawyki, które szkodzą własnym zębom. Przeżuwanie gumy bezcukrowej po posiłku jest pozytywne, pod warunkiem że gumę przeżuwamy przez kilka minut i nie czynimy tego nazbyt często.Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest niezwykle częstym zabiegiem. Poprawnie jest jak zabieg ów odbywa się pod kontrolą lekarza. Dokonana kontrola i oszacowanie uzębienia, oraz pozyskane rady przyczynią się do osiągnięcia wyższych efektów. Brak kompetentnej ochrony może przyczynić się do uszkodzeń i bólu zębów. Zabieg jest z reguły bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się nieduże podrażnienia. Czasami zdarza się, że zęby po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby mające drażliwe zęby powinny zatem lepiej wystrzegać się wybielania. Atutem wybielania są z pewnością estetyczne, zadbane i bielsze zęby, które mają na dodatek zdrowsze i wzmocnione szkliwo. Na wizytę zaprasza ortodonta Cichoń.Ogromnym kłopotem każdego pacjenta jest utrata zęba.

szczoteczka
Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście ubytek zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków oferuje parę wyjść na pozbycie się owego kłopotu i uzupełnienie braku. Jakkolwiek strata pojedynczego zęba może wydawać się banalnym kłopotem, to dla jamy ustnej jest to poważna kontuzja. Tracąc jeden ząb wystawiamy się na rozchwianie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, to znaczy przerw między zębami, problemy z przeżuwaniem, a co za tym idzie komplikacje żołądkowe i bóle głowy. W związku z tym dentyści doradzają, by nie bagatelizować pojedynczych ubytków.