Styl i szyk!

Archiwum: włosy

włosy

Słońce a włosy

wella maska do włosów
Włosy letnią porą są silnie narażone na oddziaływanie niebezpiecznych dla zdrowia czynników. Pełne szkodliwych składników powietrze może silnie osłabić włosy tuż przy cebulkach, a mocne promieniowanie uv potrafi je wysuszyć. Dotyczy to w dużej mierze i tak już osłabionych włosów różnymi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz koloryzującymi.

Jak usunąć niechciane włosy?

depilator
Depilacja jeszcze parę lat wstecz była domeną jedynie kobiet. Obecnie sytuacja przedstawia się odrobinę inaczej i włosów pozbywa się nie tylko bardzo liczne grono kobiet, ale też coraz większa grupa mężczyzn. Co skłania do takiego działania? Jakie są najskuteczniejsze sposoby eliminowania owłosienia? Do usuwania owłosienia przekonuje głównie prostsze dbanie o higienę oraz kwestie estetyczne. U mężczyzn depilacja ma na celu między innymi wyeksponowanie niełatwo wyćwiczonych mięśni na siłowni.

Przełamywanie stereotypów na temat męskich wyborów czyli co robi mężczyzna w gabinecie kosmetycznym.

Zabieg dla mężczyzny
O tym, że panowie zupełnie inaczej będą dbać o swój wizerunek nie od dzisiaj się wie. I nie od dnia dzisiejszego w społeczeństwie panuje opinia, że niektóre zabiegi upiększające i poprawiające urodę przeznaczone są jedynie dla pań. Dla niejednej osoby już tylko myśl o wizycie mężczyzny w gabinecie kosmetycznym może się wydać nieco śmieszna, a jeszcze bardziej chodzenie przez niego regularnie na różne zabiegi.

Usługi kosmetyczne – jak wybierać stosowne dla siebie zabiegi oraz z jakiego powodu warto korzystać z usług specjalistów?

zajęcia z kosmetologi
Kategoryczna większość osób zwraca uwagę na to jak wygląda oraz w miarę możliwości stara się stosownie zatroszczyć się o swoją atrakcyjność wizualną. Na szczęście, dzisiaj nie powinno to już sprawiać w zasadzie żadnych kłopotów. Dlaczego? Na rynku oferowany jest faktycznie bardzo bogaty wybór wszelkiego rodzaju kosmetyków oraz zabiegów, jakie stosownie dopasowane mogą zapewnić zadowalające efekty.

Usuwanie niechcianego owłosienia jest dzisiaj modnym trendem, a niekiedy znajduje także czysto estetyczne uzasadnienie

depilacja
Walka z niechcianym owłosieniem to przeważnie syzyfowa praca. Raz usunięty włos ponownie odrasta, często też grubszy niż uprzednio. Współczesny kanon piękna w ogóle nie przewiduje tego, żeby modna i śliczna czterdziestolatka miała łydki bądź pachy pokryte choćby ledwie co widocznym meszkiem. Jeśli do tego dorzucimy problemy natury genetycznej, to tym samym odpowiemy na pytanie, dlaczego kliniki medycyny estetycznej nie świecą pustkami.

Co musimy brać pod uwagę wybierając odpowiednie okulary przeciwsłoneczne? Jaki kształt oprawek jest najlepszy?

plaza
Dobór odpowiednich okularów jest tak samo ważny jak wybór stroju. Z tego względu dobrze jest zwrócić uwagę na parę rzeczy, jeśli chcielibyśmy kupić odpowiednią dla nas parę.
Należy mieć świadomość, iż nawet wysokiej klasy okulary przeciwsłoneczne Georgio Armani będą prezentowały się nieładnie, jeśli będą źle dobrane.

Czym się różnią zwykłe kosmetyki marketowe od świetnych preparatów sprzedawanych w sklepach fryzjerskich.

Kobieta
Na pielęgnację włosów kobiety przeznaczają bardzo duże pieniądze, kosmetyki z tej grupy są bardzo chętnie wybierane. Wystarczy przyglądnąć się zresztą półkom w drogeriach, na jakich można znaleźć odżywki, szampony, farby i lakiery, a także mnóstwo innych środków i kosmetyków. Rozmaite kosmetyki do pielęgnacji włosów są również mocno reklamowane, przede wszystkim w telewizji.