Styl i szyk!

Archiwum: potrawy

potrawy

Gotowanie dla każdego – sałatki, koktajle, zupy

images
Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną i ile mamy lat na karku bo cel jest jeden – przygotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita małżonka czy też zakochany w gotowaniu mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to zostaje własnoręczne gotowanie.

Jeszcze ciekawy wybór sklepów oferujących zdrowe jedzenie

Zdrowa żywność
Obecnie znacznie więcej osób świadomie podchodzi do doboru różnych produktów spożywczych. Jest to spowodowane tym, że często słyszy się o zatruciach, czy też pojawianiu się niezdrowej żywności, która bardzo negatywnie wpływa na ludzki organizm. To dobrze że ludzie zapoznają się z zawartością poszczególnego produktu, ponieważ poprzez to podejmują decyzje świadomie, a nie będą kierować się wyłącznie ceną danego produktu.

Jakim sposobem zdrowo przyrządzać jedzenie?

ugotowane na parze
Coraz bardziej modne i popularne staje się zdrowe odżywianie. Należy pamiętać o tym, aby jeść pięć posiłków dziennie, w regularnych odstępach czas i niewielkich ilościach. Pamiętajmy o tym, że podstawą zdrowego odżywania jest śniadanie. Organizmowi powinniśmy dostarczyć wystarczająco dużo energii, aby miał jej zapas na dobry początek dnia. Również codziennie powinniśmy wypijać około 2 litrów wody i to najlepiej tej niegazowanej. Nie zapominajmy także o tym, aby spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Od nich na pewno nie przytyjemy a dostarczymy naszemu organizmowi dużą dawkę witamin. Najlepiej jeść owoce i warzywa sezonowe. Oczywiście można te produkty dostać w poza tym sezonem owocowo-warzywnym, ale te sezonowe są najbardziej wartościowe i najbardziej świeże.

Catering z dietą, czyli doskonały sposób na to, by stracić zbędne kilogramy

idealna dieta owocowa dla każdego
Od pewnego czasu coraz więcej słyszy się o konieczności dbania o zdrowie. Wiadomo już, że nadmiarowe kilogramy negatywnie odbijają się na kondycji całego układu krążenia lecz także bardzo obciążają nasze serce. Z tego własnie powodu wiele ludzi decyduje się na walkę z nadwagą. Racjonalne żywienie pozwoli zgubić nadprogramowe kilogramy i korzystać z życia.