Styl i szyk!

Archiwum: potrawy

potrawy

Jeszcze ciekawy wybór sklepów oferujących zdrowe jedzenie

Zdrowa żywność
Aktualnie znacznie więcej osób świadomie podchodzi do wyboru różnorodnych artykułów spożywczych. To wynik tego, iż coraz częściej słyszy się o zatruciach, jak także występowaniu niezdrowej żywności, która bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm. To bardzo dobrze że ludzie zapoznają się z zawartością wybranego produktu, ponieważ poprzez to podejmują wybór świadomie, a nie kierują się jedynie ceną danego produktu.

Jakim sposobem zdrowo przyrządzać jedzenie?

ugotowane na parze
Coraz bardziej modne i popularne staje się zdrowe odżywianie. Należy pamiętać o tym, aby jeść pięć posiłków dziennie, niemniej jednak w niezbyt dużych ilościach. Należy również pamiętać o tym, że podstawą zdrowego odżywania jest pierwszy posiłek w ciągu dnia – czyli śniadanie. Nasz organizm powinien otrzymać wystarczająco dużo energii, aby mógł pokonać trudy codziennego życia. Dietetycy zalecają też wypijanie dziennie około dwóch litrów wody i to najlepiej tej niegazowanej. Nie zapominajmy także o tym, aby spożywać jak najwięcej owoców i warzyw. Od nich na pewno nie przybierzemy na wadze a dostarcza one do naszego organizmu sporo zdrowych i potrzebnych witamin. Najlepiej jeść owoce i warzywa sezonowe. Oczywiście można te produkty kupić w poza tym sezonem owocowo-warzywnym, ale te zakupione czy zerwane w sezonie są najbardziej wartościowe i najświeższe.

Catering z dietą, czyli doskonały sposób na to, by stracić zbędne kilogramy

idealna dieta owocowa dla każdego
Od jakiegoś czasu bardzo dużo słyszy się o konieczności dbania o zdrowy wygląd. Wiemy już, że nadprogramowe kilogramy źle odbijają się na kondycji nie tylko układu krążenia lecz także bardzo obciążają każde serce. Z tego własnie powodu wiele osób decyduje się na walkę z nadmiarem kilogramów. Odpowiednie spożywanie pokarmów pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz cieszyć się pełnią życia.

Gotowanie dla każdego – sałatki, koktajle, zupy

images
Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nie ważne jest jakiej jesteśmy płci czy ile mamy lat na karku gdyż cel jest jeden – ugotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Na przykład opiekuńcza mamusia, pracowita żona czy też zakochany w gotowaniu mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to pozostaje samodzielne gotowanie.