Styl i szyk!

Zjedz na zdrowie

Gdzie zakupić naprawdę wysokiej jakości herbaty? Podpowiadamy parę porad

herbata
Jeszcze pewien czas temu na polskich stołach gościła praktycznie jedynie kawa. Po tym jak w czasach PRL-u zachłysnęliśmy się przywożoną z zachodu kawą, herbata tymczasowo odchodziła w zapomnienie. Tren ten jednakże pomału się odwraca – dzisiaj teraz nie pijamy już tylko czarnej, znanej chyba wszystkim herbaty, ale powoli zaczynamy odkrywać nowsze gatunki. To powoduje, że zaczynamy zadawać sobie pytanie, gdzie kupować wysokiej jakości herbatę w niewysokiej cenie?

Certyfikacja ISO, GMP i TCO

grunty rolne - slider
Jednym z określeń, które można niejednokrotnie usłyszeć w ostatnim czasie, jest certyfikacja. Łączy się ono ściśle z nadawaniem certyfikatów produktom przez konkretne firmy. Powszechnie rozpoznawalne akronimy organizacji to ISO, GMP oraz TCO. Nadanie konkretnemu produktowi certyfikatu jest gwarancją jego bezpieczeństwa oraz spełniania przez niego konkretnych wymogów.

Jeszcze ciekawy wybór sklepów oferujących zdrowe jedzenie

Zdrowa żywność
Aktualnie znacznie więcej osób świadomie podchodzi do wyboru różnorodnych artykułów spożywczych. To wynik tego, iż coraz częściej słyszy się o zatruciach, jak także występowaniu niezdrowej żywności, która bardzo negatywnie wpływa na nasz organizm. To bardzo dobrze że ludzie zapoznają się z zawartością wybranego produktu, ponieważ poprzez to podejmują wybór świadomie, a nie kierują się jedynie ceną danego produktu.

8 sposobów na walkę z apetytem :)

Sałata z oliwą z oliwek
Co świetne, wiele osób przekonuje się również do lepszego trybu życia oraz faktu, że zdrowe jedzenie absolutnie nie musi być niesmaczne. Na szczególną uwagę zasługuje między innymi ruch Slow Food – np. pizzy lub hamburgerów, który propaguje wybieranie jedynie naturalnych składników jedzenia. Świetnie tworzyć posiłki z tego, co można kupić na lokalnym bazarku. Sporo osób zaczyna spożywać produkty lokalne i sezonowe, dzięki czemu zdecydowanie polepszają stan swojego organizmu.

Zdrowe odżywianie jako najlepsza droga do pozbycia się wielu dolegliwości

Wiosenna dieta
Gdy nie umiemy utrzymać zdrowej diety, po pewnym czasie niemalże na 100% zobaczymy, że tak naprawdę z naszym organizmem coś jest jednak nie tak. Oczywiście zbyt wielkie straszenie czytelników nie ma sensu, lecz zasadniczo trzeba uważać. I co zatem powinniśmy zrobić, jeżeli najzwyczajniej chcielibyśmy nareszcie odmienić swoje nawyki żywieniowe? Na szczęście typowy Kowalski wcale nie musi uważać, iż aktualnie tylko elita społeczeństwa ma okazję zdrowo żyć.

Menu dla dietetyków

Zdrowa, czyli jaka dieta?
Niskocholesterolowa, niskobiałkowa, bogato resztkowa… – rodzaje diet można wymieniać bez końca. Co wybrać? Konsultacja dietetyczna to spotkanie z dietetykiem, który dobierze odpowiednią dietę do indywidualnych potrzeb. Tylko tak można działać skutecznie i cieszyć z satysfakcjonujących efektów. Zrzucić zbędne kilogramy – to podstawowy cel, który przyświeca większości osób decydujących się na dietę.

Pomysły na zdrowe posiłki

zdrowy obiad
Nie ma opcji nie pamiętać jak znaczącą kwestią jest właściwe odżywianie się, tak samo dla kondycji, jak też dla zdrowia psychicznego. Ostatecznie, od tego, jak się żywimy zależy mnóstwo. Przykładowo to, czy chwalić mamy możliwość się dobrą formą. Dodatkowo, dzięki optymalnej diecie nie będziemy wystawieni na sporo chorób, w tym tak bardzo obecnie spotykaną otyłość.

Emanujemy zdrowiem dzięki stosownemu oraz zdrowemu żywieniu

Zdrowe jedzenie
Chociaż na półkach sklepowych jest wiele jedzenia, to w sumie duża ich część to najzwyklejsze śmieci. Nie chcę oczywiście nikogo straszyć, lecz można śmiało powiedzieć, iż bardzo często całkowicie nie patrzymy w to co jemy. Mogę to zaakceptować, ponieważ istotne są niewątpliwie kwestie cenowe. Nadal nie ma zbyt wielu ludzi, którzy mogą zakupić żywność ekologiczną. I właśnie o niej chcę teraz trochę napisać.